JADUAL BENGKEL

 Bengkel 1 

 13 Ogos 2016
 (Sabtu)
 0900 - 1700

 

 Tempat:
 Kelab Media, Berita Harian

Tema:

 1. Mencorak Idea

 2. Proses Penceritaan

 3. Penghasilan Karya

 Pembimbing: Hassan Hasaa'Ree Ali

Bengkel 2

27 Ogos 2016
(Sabtu)

0900 - 1700

Tempat: 
Kelab Media, Berita Harian

Tema:

 1. Menilai karya

 2. Ketertiban dalam berkarya

 3. Mengelak kesilapan berulang 

 Pembimbing: Mohd Raman Daud 

Bengkel 3

3 Sep 2016
(Sabtu)

0900 - 1700

Tempat: 
Bilik Latihan SPH 
T8.2 & T8.3 

  Tema:

  1. Membentuk karya 'thriller cinta'

  2. Membangun watak dan jalan cerita

  3. Menghidupkan karya; dari naskah ke filem

  Pembimbing: Henovia Rosalinda

Bengkel 4

10 Sep 2016
(Sabtu)

0900 - 1700

Tempat: 
Bilik Latihan SPH 
T8.2 & T8.3

Tema:

 1. Resipi utama karya 'thriller'

 2. Menyampai maksud dalam cerita

 3. Antara kreativiti dan kebenaran dalam karya

 Penceramah: Alberthiene Endah 

Bengkel 5

17 Sep 2016
(Sabtu)

0900 - 1700

Tempat: 
Bilik Latihan SPH 
T8.2 & T8.3

Tema:

 1. Apa yang penerbit mahu?

 2. Cara menarik perhatian penerbit

 3. Pemasaran Karya  

 Penceramah: Amir Muhammad 
(Owner: Buku Fixi Publications)

Bengkel 6

24 Sep 2016
(Sabtu)

0900 - 1700

Tempat: 
SPH
Kelab Media, Berita Harian

 Tema:

 1. Resipi karya baik

 2. Fahami kehendak penerbit/khalayak 

 3. Menjual karya

 Penceramah: Faisal Tehrani

 

 

 

Bengkel 3,4,5 dibuka kepada orang ramai.

Tempat terhad. Hanya 40 peserta pertama yang mendaftar akan diterima

 

 

1  June, Wed             Open call for competition 22 July, Fri               Deadline for submission of entries 6 Aug, Sat                 Announcement of 35 finalists 13 Aug, Sat                 Workshop 1 27 Aug, Sat                Workshop 2 3 Sept, Sat                  Workshop 3 10 Sept, Sat               Workshop 4 17 Sept, Sat               Workshop 5 24 Sept, Sat              Workshop 6 15 Oct, Sat                 Deadline for submission for 35 finalists 1 Nov, Tue                 Announcement of 8 winning entries 6 Nov, Sun                First winning entry will be published in Berita Minggu 10 Dec, Sat                 Announcement of winners