ANUGERAH SUKAN SINGAPURA

Joseph Schooling, Shayna Ng, Olahragawan dan Olahragawati Terbaik 2016

Renang dan Bowling menang tiga anugerah masing-masing, bola jaring menang anugerah Pasukan Terbaik

PERENANG nombor satu nasional dan harapan pingat negara di Rio 2016 Joseph Schooling ialah Olahragawan Terbaik 2016.

Kemenangan Schooling itu melengkapkan 'hatrik' tiga anugerah utama bagi pasukan renang Singapura di majlis Anugerah Sukan Singapura yang diadakan di Raffles City COnvention Centre malam tadi (23 Jun).

Ia juga adalah anugerah Olahragawan Terbaik ketiga buat Schooling.

Rakan sepasukan Quah Zheng Wen - atlit setempat yang berkalung paling banyak pingat di Sukan SEA tahun lalu memenangi anugerah Budak Lelaki Terbaik, sementara jurulatih nasional Sergio Miro Lopez dinobat Jurulatih Terbaik.

Pasukan bowling turut memenangi tiga anugerah di acara penuh gah yang dihadiri masyarakat sukan setempat.

Srikandi bowling Shayna Ng dilantik Olahragawati Terbaik - anugerah kedua yang dimenanginya - selepas memenangi anugerah Pasukan Terbaik (Acara) bersama dua lagi anggota pasukan Trios Perempuan - Cherie Tan dan New Hui Fen. Rakan sepasukan Joey Wong memenangi anugerah Budak Perempuan Terbaik.

Mengucapkan terima kasih menerusi rakaman video, Schooling, yang sedang menjalani latihan pusat dengan skuad renang nasional di Florida berkata:

"Saya memohon maaf kerana tidak dapat menghadiri acara dan meraikan kemenangan ini bersama rakan dan keluarga.

"Memenangi anugerah ini adalah satu penghormatan bagi saya," ujar Schooling yang memenangi pingat gangsa di Kejohanan Renang Dunia tahun lalu.

Quah, yang bersama Schooling akan mengibarkan bendera negara di kolam renang Rio 2016 berkata beliau hampa tidak dapat menerima anugerah itu sendiri.

Anugerah Pasukan Terbaik dimenangi pasukan bola jaring nasional yang memenangi pingat emas di Sukan SEA ke-28 tahun lalu.

 

Senarai pemenang di Anugerah Sukan Singapura 2016

Olahragawan Terbaik

Joseph Schooling (Renang)

Olahragawati Terbaik

Shayna Ng (Bowling)

Budak Lelaki Terbaik

Quah Zheng Wen (Renang)

Budak Perempuan Terbaik

Joey Yeo (Bowling)

Jurulatih Terbaik

Sergio Lopez Miro (Renang)

Pasukan Terbaik (Sukan berpasukan)

Pasukan Bola Jaring Sukan SEA ke-28

Pasukan Terbaik (Acara)

Pasukan Bowling Trios Perempuan

Shayna Ng, Cherie Tan, New Hui Fen

Pasukan Terbaik Budak Lelaki/ Budak Perempuan

Pasukan Kapal Layar Kejohanan Optimis Dunia

Jodie Lai Xuan Yi, Daniel Hung Book Lok, James Koh Kia Ler, Muhd Daniel M Yazid, Koh Yi Nian

Acara Sukan Terbaik (Antarabangsa)

BNP Paribas WTA Finals Singapore

Acara Sukan Terbaik (Setempat)

Great Eastern Women's Run 2015

Kisah Sukan Inspirasi

Rohit Brijnath, On his travels, patience is the greatest

weapon (The SundayTimes)

Waktu Solat

Subuh
5:36
Syuruk
6:59
Zuhur
1:02
Asar
4:26
Maghrib
7:02
Isyak
8:17
3 HR PSI: 43
27°/ 24 °
Tuesday - Thundery showers mainly over northern and eastern Singapore in the afternoon.
Wednesday - Late morning and early afternoon thundery showers.
Thursday - Afternoon thundery showers.